Vitos Mózes Iskola

Csíkszentkirály

Erasmus+ Öko-Okos

„Tanítványainkkal a fenntartható fejlődésért! Öko-Okos iskoláink jó gyakorlatainak cseréje”

“Zöld hét” iskolánkban

„A jövő a mi kezünkben van. Együtt mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy az unoká­inknak ne kelljen majd megkérdezniük tőlünk, hogy miért nem sikerült helyesen cselekednünk, és nem szabad hagynunk, hogy a mi hibáink következményeit ők szenvedjék el.”  (Ban Ki-moon, ENSZ) Április 22-24 között tartjuk iskolánkban a “Zöld hetet”. Változatos programokkal, tematikus kirándulásokkal, látogatásokkal ... Continue Reading

Iratkozás

Tisztelt Szülők! Iskolánk egy előkészítő osztály indítását tervezte a 2024-2025-ös tanévre. Az előkészítő osztályba való iratkozás április 11-én kezdődik. Várjuk iskolánk titkárságán mindazon gyerekek szüleit, akik 2024 augusztus 31-ig betöltik 6. életévüket, illetve azokat is, akik úgy döntenek, hogy szeptember 1. – december 31. között született gyerekeiket ebben az évben szeretnék beíratni. Beiratkozáshoz szükséges iratok:

Iskola logó szavazás befejezése

Iskola logót terveztünk. A tervrajzokat iskolánk tanulói rajzolták. A beküldött szavazatok alapján a 8. számú munka lett a győztes. 139 beérkező szavazatból 76 szavazatot kapott, vagyis a szavazatok 54 %-át. Gratulálunk Szabó Katának a logó szerzőjének.

Fényvisszaverő vállpántok

Iskolánk előkészítőbe járó diákjai, illetve kisovodásaink a biztonságos közlekedés érdekében fényvisszaverő vállpántokat kaptak. Ködös időszak előtt állunk, a gyerekek közlekedését meg fogja könnyíteni. Köszönjük a Svájcban élő Szántó-Molnár Tecának, valamint Péter Antalnak és testvérének Péter Istvánnak, hogy ránk gondoltak, és megörvendeztették gyerekeinket.

Szabadnap

Kedves mindenki! Október 5., csütörtök, hivatalos szabadnap. Az oktatás nemzetközi napja alkalmából az óvodásoknak és az iskolásoknak is tanítási szünet lesz. Aktív pihenést kívánunk mindenkinek.

Barangolás mesebirodalomban

Barangolás a Magyar Népmesék csodálatos birodalmában, a Kópè Góbè Egyesület mesemondójával, Ferencz Gyöngyössy Gyöngyvérrel!

Iskolakezdés

Kedves diákok és szülők! Szeptember 11-én kezdetét vette a 2023-2024-es tanév. Régi és új óvodásainkat, valamint iskolásainkat szertetettel láttuk viszont az évkezdésen. Megújult erőben, feltöltődve, számbelileg gyarapodva állunk az új kihívások előtt. Ezúttal kívánunk pedagógusainknak, kis és nagy diákjainknak egy sikeres, gyümölcsöző új tanévet.

Márton napi csere-bere vásár

Pénteken, november 11-én, megtartottuk a Márton napi csere-bere vásárt. Gyerekeink boldogan ajándékozták meg társaikat. Íme néhány kép

Márton napi megemlékezés

A Méhecske Napköziotthonban és Óvodában ma hagyományos Márton napi megemlékezést tartottunk. A gyermekek elkészítették lámpásaikat,és a szülőkkel közösen megismerkedtek Márton napi népszokásokkal, hiedelmekkel, Szent Márton történetével. Közösen a szülőkkel vonultunk fel libás énekeket énekelve,lámpásainkban vittük a szeretet lángját. Visszaérve a napközi udvarára közösen teáztunk és zsíros kenyeret ettünk a szülők jóvoltából. Minden gyermek ,gyakorolva az ... Continue Reading

III. GREEN GAME HARGITA MEGYEI KÖRNYEZETTUDATOS VETÉLKEDŐ

2022. október 5-e és 2022. november 6-a között zajlott az Udvarhelyi Fiatal Fórum szervezésében az immár harmadik kiadásához érkezett Green Game Hargita megyei környezettudatos vetélkedő, melyen iskolánk is részt vett, a Hegedűs Andrea és Udvari Sára hetedikes, valamint Vitos Adél hatodikos diákok alkotta GOLDEN TRIO nevű csapattal (segítő tanár: Todor Edit). A versenynek három fordulója ... Continue Reading

Az oldal az támogatásával jött létre.