A környezetismeret színei

Az október egyik érdekességét jelentette a Bukarestben megszervezett Textilipar és fenntartható fejlődés c. rendezvény. Ezen az eseményen a környezetbarát divatot több szemszögből mutatták be szakértők, pedagógusok, civilek és vállalkozók. A fenntartható divat megjelent hasznos szabadidős gyerekfoglalkozás vetületben is. Az említett rendezvényen a kézdivásárhelyi KreaKids Stúdió tanoncai például a saját rajzaikat ábrázoló ruhákat mutatták be:

Összetett és aktuális témaköröket jelentenek az öltözködés környezetterhelése, a ruhadarabok életciklusa, a divat alakulása, a rongy jellegű hulladék kérdése és a textilipar fenntarthatósága is. Az elhangzott előadások és bemutatók közül a természet – rajz – ruha ötletet elhozta Csíkszentkirályba a fővárosból az iskolánk egyik pedagógusa, dr. Incze Réka. A látottakon, hallottakon és a képes élménybeszámolón felbuzdulva, megannyi szép rajz született az intézményünkben a gyerekek képzeletében és papírlapjain. A kérdésre, hogy ti milyen mintát viselnétek szívesen a ruhátokon? a következő válaszok érkeztek a „dobógóra”:

Comments are closed.

Az oldal az támogatásával jött létre.