Első projektmenedzsment megbeszélés

Ebben a világszerte járvánnyal terhelt időszakban nehezen tudtuk összehozni az első virtuális találkozónkat. Iskolánkban, Csíkszentkirályon, három tanítási nap után, szeptember 17-től már átálltunk az online oktatásra, nem tudtunk találkozni a gyerekekkel. A Szandaszőlősi partner iskolában nagyon szigorú járványügyi intézkedések mellett kezdődött el és folyt a tanítás, de minden egyéb programot, csoportosulást, tanórán kívüli tevékenységet mellőzni kellett. 

A projekt kezdete óta jobbára csak e-mailben és telefonon tudtunk értekezni, de ezeket a lehetőségeket kihasználva folyamatosan terveztünk és egyeztettünk. Az első Google Meeten lebonyolított projektmenedzsment megbeszélésre 2021. január 7-én került sor, ahol „személyesen” találkoztunk és megbeszéltük, elosztottuk az alábbi feladatokat:

 • közös g-mail projektlevelező létrehozása (okookoserasmus2022@gmail.com)
 • résztvevők felkérése a feladatokra
 • tájékoztató, köszöntő levél írása a résztvevőknek, projekt-összefoglaló átadása, megküldése a résztvevőknek
 • annak átgondolása, ki miért lesz felelős /eredmények, produktumok, nevek
 • munkaterv kiegészítése, 2021. január 11-ig kiküldeni a résztvevőknek
 • január – február – március – április – május a feladatok, tevékenységek megjelölése – felelősökkel együtt
 • januárban a tanulók kiválasztása a feladatokra – elsődleges szempontok: tehetség, motiváció, online elérhetőség biztosított legyen – csoportok kialakítása a feladatokhoz, mentorokhoz tartozó mentorálandó tanulói csoportok meghatározása – iskolánként minimum 16 tanuló az ÖKO témákhoz, minimum 16 tanuló a DIGI témákhoz
 • megegyezés a tanulókkal való kapcsolattartáshoz – a legmegfelelőbb e-platform kiválasztása (Google Meet)
 • a benyújtott, sikeres pályázatban (2020. április 21.) már tudatosan terveztünk online tevékenységeket
 • tekintettel a járványügyi, pandémiás helyzetre, valamennyi mobilitási tevékenységet 2022-ben valósítjuk meg (Munkatársak rövid távú képzése – jó gyakorlatok átadása-átvétele, valamint a diák mobilitási programok – nyári táborok).
 •  Mentor-mini online képzések időpontjainak kijelölése, a projektbeli feladatok megismertetése, elvárások megfogalmazása
 • eTwinning felület létrehozása

Comments are closed.

Az oldal az támogatásával jött létre.