Nyári tábor a Szelidi-tónál

Tábor a Szelidi-tónál

 

2018. július 23-28 között meghívást kaptunk a szolnoki Szandaszőlősi Általános Iskola által szervezett táborba, Dunapatajba, a Szelidi-tó partjára. Nagy örömmel fogadtak minket. Elszállásoltak igazi tábori hangulatban, kis fakuckókban laktunk. Egész héten érdekes programokat szerveztek nekünk, a tábor lakóinak. Az első napokban agyagoztunk, elsajátítottuk a korongozás tudományát. Ízelítőt kaptunk a kalocsai táncokból, énekekből, illetve a helyi népi viseleteket is felpróbálhattuk néhányan. Tanultunk néhány kalocsai mintát, melyeknek legfontosabb eleme a paprika volt, ezek után pedig tányérra festettük őket. Métáztunk is, ami egy náluk is gyakran játszott népi játék. Végigjártuk Kalocsát, ahol meglátogattuk az Érseki palotát, a múzeumot és a templomot. A következő napon túráztunk a Szelidi-tó körül, ahol érdekes dolgokat tanultunk meg. Például azt, hogy ez az egyik holt ága a Dunának. A tótúra nem csak a tó körül zajlott, hanem a vízen is. Csónakázhattunk a tavon, megismerve a tavi növény és állatvilágot. A nap további részében kirándultunk Bakod-pusztára, ahova kóboros lovas kocsival vittek el bennünket. Bakod pusztán egy tanyasi élet rejtelmeibe vezettek be, megnézhettünk egy tartalmas lovasbemutatót, lovakkal, marhákkal, sőt még egy szamár is szerepelt benne. Az étel változatos volt, megismerkedtünk a különleges fűszerezési módszerekkel is, ami eleinte nagyon furcsa volt, ugyanis mifelénk nem fűszereznek ennyire. Amikor második alkalommal voltunk Kalocsán meglátogattunk még egy helyi múzeumot, valamint egy 3000 darabos ásványkiállítást tekintettünk meg. Talán az elválás volt a legnehezebb, mert megszerettük új barátainkat, de nem szomorodtunk el, mert következő nyáron újra találkozhatunk itthon velük, Erdélyben.

 

Megosztok néhány véleményt a táborról:

 

„Megismerkedtünk másokkal.”

„Nagyon jó volt a fürdés.”

„Sokat kézműveskedtünk.”

„Sok jó dolgot csináltunk.”

„Minden tetszett.”

„A fürdés volt a legjobb.”

„Nagyon jó volt.”

„Sok érdekes program volt.”

„Számomra a tábor tanulságos volt.”

„A legjobb tábor volt.”

„Jó volt a társaság, és sok élményt szereztünk.”

„A programok színesítették a tábor hangulatát.”

„Csodálatos helyeket látogattunk meg.”

„Tetszettek az énekek és a próbák.”

„Tetszett a paprikamúzeum.”

„Jó volt a tanyán.”

„Kedvesek voltak a szervezők.”

„Jókat beszélgettünk esténként.”

Comments are closed.

Az oldal az támogatásával jött létre.