Vidám Versek Versmondó Versenye

Csíkszentkirályon, a Vitos Mózes Általános Iskolában, 2022. március 16-án, 13 órától került sor a VIDÁM VERSEK VERSMONDÓ VERSENYE körzeti szakaszára, elemi osztályos tanulók számára. A verseny egyedülálló az erdélyi versmondó versenyek sorában. Nagy népszerűségnek örvend, felfedeztette a magyar irodalom érdemtelenül elhanyagolt területeit, a tréfás folklórszövegeket, a régi magyar irodalom szórakoztató alkotásait, és nem utolsó sorban napjaink humorban bővelkedő irodalmi szövegeit. A jókedv, a derű, a nevetés és az igényes szórakozás jellemezte az egész rendezvényt. A verseny két kategóriában zajlott Előkészítő-I-II osztályosok, illetve a III-IV osztályosok csoportja. Alcsíkról négy iskola versmondói mutatták be tudásukat: Csatószeg, Csíkszentimre, Tusnád és a házigazda Csíkszentkirály.

Az eredmények a következőképpen alakultak:

Előkészítő-I-II osztályosok:

I. Biró Rita – Tusnád

II. Bors Rebeka – Csatószeg

III. Tódor Fruzsina – Csatoszeg

III. Péter Angéla – Csíkszentkirály

III-IV osztályosok:

I. Péter Ingrid – Csíkszentsimon

II. Kerekes Orsolya – Tusnád

III. Vitos Anita – Csíkszentkirály

Szívből gratulálok az elért eredményekhez, és további sikeres versmondást kívánok mindannyiuknak!

Comments are closed.

Az oldal az támogatásával jött létre.