Vidám Versek Versmondó Versenye

Február 25-én Csíkszentsimonban került sor ismételten a Vidám Versek Versmondó Versenyre. Iskolánkat 8 tanuló képviselte: Udvari Judit I., Vitos Anita I., Miska Edina II., Vitos Adél II., Böjte Boróka III., Lakatos Ferenc III., Tőke Benedek III., valamint Gábor Tamara IV. osztályos tanulók.

A verseny népszerűsége annak köszönhető, hogy olyan versek kerülnek a gyerekek tarsolyába, amelyeknek fő jellemzője a derű és a humor. Ezen alkotásokat a pedagógusok választják ki tanulóik számára. A diákok örömmel és jókedvvel vállalkoznak ilyen jellegű szövegek előadására, közelebb kerülnek az irodalomhoz, megszeretik az olvasást és egyben műélvezőkké válnak.

Az eredményhirdetés után két tanuló képviselte iskolánkat a megyei megmérettetésen: Miska Edina I. díjazottként jutott tovább Bókkon Gábor: A megbántott kövér felhő című versével; Gábor Tamara pedig II. helyezést ért el, Nagy Bodó András: Mesét kérek című versével.

Jövőre a mi iskolánk vállalta fel a verseny elődöntőjének megszervezését.

Comments are closed.

Az oldal az támogatásával jött létre.